Поради дачникам

Астильба погано цвіла в цьому році? А чи давно ви її розсаджували? Показую що сталося

Добрий день, дорогі читачі! Іноді помічаєш, що астильби стали погано і мало цвісти. Взагалі то ця рослина може рости на одному місці більше 10 років, але “може” не означає “Так правильно”. Фото не моє, з вільного доступу мережі Інтернетв цій статті я вам покажу, що відбувається з астильбою, якщо її давно не ділили.

Ця рослина відноситься до розростається в ширину. Але при цьому кореневище нарощує нирки вгору, і через кілька років нирки разом з кореневищем виявляються над землею. Це погано впливає в першу чергу на зимівлю.

Нирки просто вимерзають. Давайте викопаємо рослину, яка росла на одному місці без пересадки близько 10 років. Займаюся я цим вересні, так як не хочу втрачати сезон цвітіння, та навесні і без цього справ вистачає.

Хоча можна і навесні. Астильба викопується великим пластом. При цьому коріння у неї тільки по краях, а всю середину займає здеревіле кореневище.

Після п’яти років кореневище починає старіти. Ось дивіться як виглядає Стара Астильба. В середині немає листя.

Кущ великий, але листя і бруньки тільки по краях. А тепер давайте відокремимо середину гострим ножем. Ми отримали деяку кількість відростків і величезну середину, на якій немає ні листочкаСейчас я спеціально помию цю середину і покажу вамСередина кустаВидите, що на ній немає ніяких ознак життя? Тільки гнилі пеньки від старого листя і квітконосів.

Всередині це кореневище таке ж чорне і мертве. Мало цього, під рослиною вся земля повністю виснажилася і спресувалася, через товсте мертве кореневище ніякі добрива не потрапляли до коріння, а тільки з краю, де, власне ми і бачимо живі листя і нирки. В такому запущеному випадку середину звичайно ж в смітник, а відростки потрібно почистити від відмерлих тканин і висадити в пухкий грунт на відстань приблизно 25-30 см між рослинами.

Красивими виходять посадки поруч астильби різних кольорів і різної фактури листя. У ями вносимо золу і на цьому зараз достатньо. Підживлення проведемо вже навесні.

Відростки садимо так, щоб нирки виявилися на 5 см під землею. Поливаємо, навіть якщо земля сира, це необхідно щоб вона осіла і заповнила всі порожнечі. Непогано б провести обприскування Епіном після посадки.

Деленка повинна опинитися під землею на глибині 5 см.я сама винна, що ця Астильба перестала цвісти. Я вже писала, що я ледачий садівник і намагаюся відтягувати неминучі роботи.

Тому у мене іноді в якому небудь кутку можна знайти матеріал для демонстрації “як робити не потрібно”. Ось і ця астильба сиділа собі під яблунею, поганенько цвіла, і раптом мене осінило, що росте-то вона там років 10 вже, не менше! І вам так робити я не раджу!). Розсаджуйте свої астильби хоча б один раз в п’ять років, не тримайте їх на сонці і стежте за вологістю грунту.

Ці невибагливі рослини віддячать Вам за мінімальну турботу про себе шикарним цвітінням хоча є і серед невибагливих астильбуків. У мене є Астильба з фіолетовим листям, ось хто мене замучив! І то не так,і це не так. Тягаю її по всьому саду і все їй не до вподоби.
Дивіться, яка красуня.Моя прівереда Чоколейт Шогун але про неї я напишу як небудь іншим разом)) сподіваюся стаття була корисна! Ставте Лайк і підписуйтесь. Всім добра і краси!

Related posts

Leave a Comment