Догляд за квітами

Дельфініуми: “друга серія” цвітіння у вересні

З коментарів: “у момент цвітіння дельфініуми чудові, мало що зрівняється з ними!Тільки квітконоси-то не вічні, а сама листя – коротка і в спекотні сезони може помітно підсихати. Виходить, декоративність цього паркану з дельфініумів дуже недовга?”Коли я висаджувала свої дельфініуми “парканом” уздовж парковки, мені навіть в голову не прийшов той простий факт, що вже з середини літа ніякого декоративного “паркану” там і в помині не буде.Невміння юного садівника планувати не те що на пару сезонів, а хоча б на пару місяців вперед лікується тільки практичним досвідом.

Дельфініуми процвіли весь червень, а на початку червня стало зрозуміло, що з цим треба щось робити. Розкішні квітконоси перетворилися в будили бур’янового виду і ніякої красі не сприяли. Але! Юний садівник вичитав, що у дельфініумів буває “друге пришестя”, треба тільки вчасно махнути мачете.

Дельфініуми в червні заглянула під кущі. Там вже проклюнулися перші паростки “другої хвилі”. Справа за малим.

Хеч!Всю бадилля скосила одним махом сімох побивахом.А тепер підгодувати азотними добривами щоб наросло скоріше. Начебто і середина літа вже і всі азотні давно витрачені, але знайшлося трошки залишків – їх і пустила на підгодівлю.

Зустрічаються поради заліпити пеньки садовим варом або пластиліном або навіть жувальною гумкою щоб уникнути попадання через ці порожнечі води до коріння, але я не стала.Йшло літо. Стояла спека.

Рододендрони з гортензіями, що ростуть поруч з дельфініумами, вимагали поливу – дельфініум теж перепадало. Все було непогано, крім декоративності. “Спорожніла без тебе земля”! Місце, де всього лише пару тижнів тому височіли сині і блакитні колосся під два метри, зяяло прогалами і натякало, щоб на майбутній рік господиня включила голову замість п’ятої точки, проявила кмітливість, провела деяку інтелектуальну роботу і запланувала як зробити це місце стабільно декоративним на все літо.

І найголовніше-зробила це.Дельфініуми в середині липня. Порожнє місце свято не биваетпрошлась по саду і вприглядку вирахувала – що можна посадити між дельфініумами.

Якраз в цю пору дельфиниумного безвременья у мене зацвіла настурція”золотий відблиск”. Яскраво-жовтий колір, який навіть під час другого цвітіння дельфініумів не буде суперечити гармонії синьо-блакитного, класичне поєднання. І-найголовніше-довжелезні Батоги, які сантиметрів 70 візьмуть влегку.

Прикуплю їм маленькі перголки, які ні на що інше і не годяться і – вуаля!Плетистая настурція, сорт “золотий відблиск” в середині серпня на дельфініумах знову з’явилися бутони, і я підгодувала їх фосфорно-калійними добривами.Ніяких потужних квітконосів як в травні дельфініуми не видали – від горщика два вершка. Я не стала їх навіть підв’язувати і, як згодом з’ясувалося – абсолютно марно.

Нота бене: дельфініуми підв’язувати неодмінно, інакше всі праці з вигонки на повторне цвітіння – до першого дощу посміятися. Якщо в червні висота дельфініумів досягала 180 см як і заявлено в картці сортів, то повторне цвітіння по висоті квітконосів навіть до метра не дотягнулоповторное цвітіння дельфініумів почалося на початку вересня. Але зацвіли не всі, а тільки три синіх сорти, білий не випустив бутонів.

Я радісно включила дельфініуми в свій огляд подекадного цвітіння в першу декаду вересня і отримала по шапці в коментарях від більш досвідчених в садових справах читачів, ніж я. Народ сказав, що вигонкою на повторне цвітіння я дельфініуми істотно послабила перед зимівлею. І їм може зовсім прийти кирдик.

Дельфініум, сорт ElmhimmelДельфиниум, сорт King ArthurДельфиниум, сорт ElmhimmelДельфиниум, сорт Delphi’s SecretИ тут тепло першої декади вересня закінчилося і хлинув дощ. Мої непідв’язані дельфініуми тут же завалилися в бруд, підломивши голодні і підсмажені квітконоси. І я їх просто обрізала.

Чи прийде дельфініумам кирдик – я дізнаюся вже в квітні.Чи будуть вони добре цвісти в новому сезоні після ослаблення вересневим привітом – дізнаюся в травні, коли почнуть знову формуватися квітконоси.А чи вийшов знову синій паркан-стане ясно в новому червні.

Доживемо!Моя історія про дельфініум.Чому не вийшов паркан з дельфініумів-відео.Вигонка дельфініумів на другу хвилю цвітіння-відео.

Related posts

Leave a Comment